مشخصات فردی و زندگینامه
نام:محمد حسین
نام خانوادگی:امین
پست الکترونیک:M.Hosein.Amin@gmail.com
تلفن همراه:09127500589
نخصص ها:تفسیر ، علوم قرآنی

زندگی نامه

اینجانب محمد حسین امین فرزند احمد، در سال 1361 شمسی در شهر خرم آباد و در خانواده‌ای مذهبی متولد شدم. پدرم جناب استاد احمد امین شیرازی از علما و مدرسین شهر مقدس قم به شمار می‌رود.

بعد از مدت کوتاهی به قم بازگشتیم و دروس ابتدایی و راهنمایی را در مدارس قم گذراندم. پس از آن با توجه به فضای مذهبی و علمی خانواده و تاثیر پذیری از برخی علمای  برجسته و متعهد و همچنین میل و علاقه زیادی که به علوم حوزوی داشتم، برای ورود به حوزه علمیه قم اقدام کردم.

سال 75 – 76 وارد حوزه شده و دروس مقدمات را در مدرسه علمیه معصومیه گذراندم.  سپس در سال تحصیلی 80-81 دروس سطح را در مدرسه آیه الله گلپایگانی فراگرفته و رسائل و کفایه را از محضر اساتید بزرگواری چون، حجج اسلام نائینی، حیدری فسایی، حسینی قزوینی استفاده نمودم.

در سال 85 – 86 پس از امتحان ورودی مرکز تفسیر و علوم تخصصی قرآن کریم، وارد این مرکز علمی شدم. هم اکنون مقطع کارشناسی ارشد این مرکز را تمام کرده و مشغول تدوین پایان نامه می‌باشم. به صورت پراکنده مجالس درس آیه الله جوادی آملی بهره برده و هم اکنون دروس خارج فقه و اصول را از بیانات آیه الله سبحانی استفاده می‌کنم.

در این میان با مراکز متعددی مانند مرکز تخصصی شیعه شناسی (پژوهشگر)، موسسه تحقیقاتی ولیعصر  – در تهیه و تولید نرم افزار «پژوهش» ، پایگاه پژوهه (پژوهشگر)، مرکز پژوهش‌های اسلامی صدا و سیما (نویسنده و پژوهشگر)، پایگاه تبیان (مدیریت بخش حوزه علمیه و نویسنده) و موسسه تحقیقاتی پژوهشی میعاد اندیشه اسلامی (پژوهشگر و مدیریت بخش پژوهشگران موسسه) همکاری داشته‌ام. چند مقاله قرآنی در پایگاه پژوهه و بیش از 200 مقاله اخلاقی و آموزشی در پایگاه تبیان ارائه کرده‌ام. همچنین در این پایگاه مشغول تدوین و ارائه مقالات بخش حوزه بوده و مدیریت بخش حوزه علمیه پایگاه تبیان را به عهده داشتم.

هم اکنون در مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام قائم مقام اطلاع رسانی مرکز هستم.